Dofinansowanie szkoleń dla przedsiębiorców i ich pracowników

Autor: innovo
Data: 25-01-2016 r.

Innovo Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. ,przesyła informację o możliwości  dofinansowania szkoleń dla przedsiębiorców i ich pracowników, w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2016 r. (mikroprzedsiębiorstwa  - 100% dofinansowania , pozostałe firmy 80%).

Firmy mogą wybrać dowolne szkolenie  dla konkretnego pracownika oraz skierowanie dowolnej liczby osób. Prosimy o ewentualne przedstawienie własnych sugestii w zakresie potrzeb szkoleniowych.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z firmą Innovo Innowacje w Biznesie Sp. z o.o która pomoże nieodpłatnie  w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, w celu uzyskania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

SZKOLENIA DLA WŁAŚCICIELI FIRM I PRACOWNIKÓW DOFINANSOWANE W CAŁOŚCI LUB W 80% Z KFS !!!

Co to jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy?

KFS udostępnia środki na  przekwalifikowanie lub aktualizację wiedzy
i umiejętności osób pracujących etatowo. KFS przeznacza część składki z Funduszu Pracy na szkolenia pracowników, dzięki czemu możesz inwestować w kadry i rozwijać swoją firmę niezależnie od ilości zatrudnionych pracowników.

Nie ma znaczenia wiek osób kierowanych na szkolenie oraz staż pracy.

Celem utworzenia KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań zmieniającej się gospodarki. Zwiększenie inwestycji w potencjał kadrowy powinno poprawić zarówno pozycję firm jak i samych pracowników na rynku pracy.

ILOŚĆ ŚRODKÓW OGRANICZONA

Liczy się kolejność zgłoszeń

Kto może uzyskać dofinansowanie?

O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 25 ustawy o prom. Zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj. jednostki organizacyjne, chociażby nie posiadały osobowości prawnej, a także osoby fizyczne, jeżeli zatrudniają co najmniej jednego pracownika na umowę o pracę.

a)      Pracodawca, który zatrudnia 10 i więcej pracowników może otrzymać 80% dofinansowania kosztów szkoleń
- z własnych środków pokryje tylko 20% kosztów.

b) Pracodawca, który zatrudnia do 9 pracowników może otrzymać 100% dofinansowania kosztów szkoleń.